У Львові та області готуються прийняти вимушених переселенців. Поки що це - діти та жінки.

Про це міський голова Львова Андрій Садовий повідомив сьогодні, 24 лютого, під час брифінгу.

За його словами, у Львові є понад 120 шкіл. Проте не всі вони будуть залучені для потреб переселенців.

«До Львова їдуть діти-сироти та жінки, які потребують допомоги», - каже він.

При цьому, не всі переселенці поселяться у Львові. Декого з них приймуть інші міста у Львівській області.

Водночас голова Львівської обласної адміністрації Максим Козицький зазначив, що поки що область приймає переселенців, які їдуть сюди організовано. Так, на вчора за допомогою звернулося 250 осіб. І їх розміщуватимуть в різних місцях. Наразі чиновники звернулися до вишів області з проханням надати для переселенців студентські гуртожитки. 

Також, за його словами, всі комунальні системи міста працюють у звичному режимі й жодних перебоїв з постачання води чи  електрики немає.

Що стосується громадського транспорту, то кількість маршруток зменшилася на третину. З деяких маршрутів зняли автобуси задля потреб військових. Але ті маршрути, які  довозять людей до лікарень, поліклінік, стратегічних підприємств, працюють як і працювали.

Також, за словами секретаря Львівської міської ради Маркіяна Лопачака, у Львові провели позачергове засідання Львівської міської ради та затвердили зміни до бюджету, щоб забезпечити подальшу безперебійну роботу громадського транспорту. 

Водночас він попросив мешканців Львова почистити підвали, де можна перечекати бомбардування, самим.

«У Львові є місця, які можуть зазнати нападу. Тому спустіться у підвали, перевірте їх, зробіть аби там було сухо, щоби там було освітлення на FM-приймач на всяк випадок, якщо не буде інтернету. І щоб там був мінімальний запас ліків», - говорить Андрій Садовий.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», зранку всіх школярів Львова перевели на дистанційне навчання. У Львові збирають речі для потреб вимушених переселенців. А на в’їзді до Львівської області та Львова встановлюють блокпости.

ІА "Вголос": НОВИНИ