Петро Порошенко виступив на Європейському Фінансовому Конгресі у польському місті Сопот. Промову п’ятого Президента вітали оваціями. Порошенко презентував програму економічного відновлення України і наголосив, що Україні потрібен План Маршалла, який націлений на членство нашої держави у Європейському Союзі та НАТО.

Про це повідомляє видання «Прямий».

"Сьогодні ми зосереджені на Плані Маршалла для України. Він має ґрунтуватися на таких основних принципах – прозорості, ефективності та довіри. А також на принципі кошти в обмін на реформи. Нам потрібно побудувати нову Україну, забезпечити її повноцінну модернізацію – модернізацію всіх політичних, економічних та соціальних інститутів за Копенгагенськими критеріями членства", – вважає Петро Порошенко.

 

Як каже Петро Порошенко, це буде Україна, яка ідеально вписується в ЄС. Україна, яка завершує європейський проект, тому що без України проект ЄС ніколи б не був завершеним. Для цього Україна вже зараз має отримати статус кандидата в ЄС. Це вивільнило б інвестиційний інтерес до України ще більшого масштабу. Це допомогло б реформам в Україні посилитися.

«Щоб це сталося, нам потрібен План Маршалла, який приведе Україну прямо до ЄС і НАТО», – переконаний Порошенко.

 

За його словами, координатором цього Плану відродження та відбудови України має стати Європейська Комісія як гарант майбутнього членства України в ЄС. Після отримання статусу кандидата Україною Європейська Комісія буде слідкувати за ситуацією розвитку в Україні щодо відповідності критеріям – як після підписання Угоди про асоціацію, в якій було досягнуто 60% виконання. Також Угода про зону вільної торгівлі, яка надає Україні 44% ринку в торговельному балансі. У нас є безвізовий режим. Скоро буде річниця його отримання. Це також дуже потужний фактор просування України до європейських реформ.

Порошенко також закликав надати Україні зброю та посилити санкції проти росії: війну потрібно виграти, а не закінчити. Тому що ця війна є небезпекою існуванню всього Західного світу. Тому нам потрібно мобілізувати зброю, санкції, ембарго тощо. П’ятий Президент закликав у сьомому пакеті зробити санкції екстериторіальними і повністю припинити російський експорт, а також відключити усю банківську систему держави-агресора від SWIFT.

Читайте також:

Окупанти воюють в зимовій формі і жаліються на брак води. Аудіо

Кабмінбмін підтримав законопроєкт про обіг «медичного» канабісу: що відомо

З Білорусі на територію Волинської області можуть зайти ворожі ДРГ, - МВС

 

ІА "Вголос": НОВИНИ