Військовий і політичний аналітик, ветеран АТО Євген Дикий розповів, що вважає в пакеті допомоги США ціннішим за далекобійні ракети ATACMS.

Про це він сказав в інтерв’ю «Новинарні».

Дикий зазначив, що в рамках допомоги США до України вже летять саме снаряди й різні ракети.

«Вже мають прийти 300-кілометрові »Атакамси«, що, звісно, дуже міняє розклад. Та модифікація, яка є в нас зараз – це максимум 165 км, і з неї ми витиснули максимум. Ми фактично нею вирішили одну з ключових проблем минулого року на полі бою – це проблема російських гелікоптерів. Ми буквально одним ударом по чотирьох аеродромах цими 165-кілометровими »Атакамсами« вдарили. І як явища, гелікоптерів уже на полі бою нема. Тепер очікуємо 300-кілометрових», – каже військовий аналітик.

Євген Дикий підкреслив, що тепер відповідно «майже подвоюється» та територія, на якій російські окупанти не зможуть почуватися спокійно та на якій не зможуть постійно базувати свою техніку. Їм доведеться весь час мобільно пересуватися, ховатися тощо.

Водночас військовий зауважив, що 300-кілометрових ATACMS не буде надто багато, бо їх не так багато було випущено. Тому «засипати» ними загарбників не вдасться, але буде можливість працювати по важливих ворожих об’єктах точково – по штабах, аеродрромах, складах.

За його словами, якщо Україна отримає артснаряди, обіцяні американцями та за чеською ініціативою, то цього вистачить на рік у режимі «ні в чому собі не відмовляти» або можна розтягнути на 1,5-2 роки – «де в чому себе обмежуючи, але в розумних межах».

«Випуск снарядів налагоджується все ж дуже повільно. Європа дає нам зараз практично все, що випускає. Коли річна норма армії Франції була 7 тисяч снарядів на рік, а  нам треба 10 тисяч снарядів на день… Єдина країна, в якої були достатньо великі запаси на складах – це США. Я дуже сподіваюся, що в адміністрації Байдена буде рішення направити нам зараз усі касетні снаряди. Штати однаково зняли їх з використання. Вони самі їх не використовують. І їх, між іншим, на складах – 3 мільйони», – сказав Дикий.

ІА "Вголос": НОВИНИ