Міністр оборони Росії Сергій Шойгу 3 грудня прилетів на переговори до білоруського колеги Віктора Хреніна. Москва та Мінськ домовилися внести зміни до російсько-білоруської міждержавної угоди про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері.

Про це повідомляють Міноборони Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Ідеться про внесення змін до угоди між Республікою Білорусь та Російською Федерацією про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері від 19 грудня 1997 року. Окрім цього, міністри обговорили питання двостороннього військового та військово-технічного співробітництва.

«Союзницькі відносини з Білорусією набули особливого значення в умовах безпрецедентного тиску Заходу та його неоголошеної війни проти Союзної держави», – заявив міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Як пише Міноборони Російської Федерації, Шойгу похвалив Хреніна за «рішучість Білорусії протистояти ворожому курсу США та їх союзників, а також готовність спільно забезпечувати військову безпеку Союзної держави».

Водночас моніторингова група «Беларускі Гаюн» звернула увагу на декілька цікавих деталей:

  • про візит Шойгу до Білорусі у вихідний день раніше не повідомлялося.
  • менш ніж через годину після повідомлення про приліт Шойгу до РФ Міноборони Білорусі повідомили, що Хренін та Шойгу підписали протокол про внесення змін до у документ про регіональну безпеку.
  • підписання документів відбулося не в будівлі Міністерства оборони чи іншого відомства, а просто на аеродромі в Мачулищах. Це є нетипово і лише підкреслюють якийсь поспіх.

Опісля ж Сергій Шойгу зустрівся із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ