ВМС ЗСУ, у відповідь на агресивні дії Росії в Керченській протоці, розгорнули свої сили і системно нарощують угруповання в Азовському морі.

Про це йдеться у новорічному вітанні командувача ВМС ЗСУ адмірала Ігоря Воронченка, оприлюдненому у понеділок на сторінці ВМС ЗСУ у Facebook.

«Щиро вітаю співвітчизників і наших друзів з усього світу з Новим, 2019-м, роком та Різдвом Христовим! Для національних Військово-морських сил, як і для всієї України, 2018-й став роком нових випробувань і конкретних результатів. Опрацьована нами разом з українськими та іноземними експертами Стратегія ВМС ЗС України чітко визначила орієнтири нашого розвитку до 2035 року. Підвищені бойові спроможності морського, берегового і повітряного компонентів національного флоту, продовжено удосконалення системи базування. У відповідь на агресивні дії РФ ми розгорнули сили і системно нарощуємо угруповання на Азові», - зазначив він.

Воронченко нагадав, що особливо напруженими стали останні місяці 2018 року. «25 листопада Росія здійснила відкритий акт агресії та захопила в полон 24 українських військових моряків. Ця подія сколихнула весь світ, згуртувала нас і об’єднала в боротьбі з країною-агресором. Повернення додому наших героїв – це зараз головне завдання, це наша справа честі. Бойові побратими, ми з вами!» - наголосив командувач ВМС.

Він також додав, що 2019-й для національного флоту стане роком нових викликів, здобутків і можливостей. «Ми продовжимо приведення організаційно-штатної структури до стандартів НАТО, отримаємо нові кораблі і катери, новітні зразки озброєння. У центрі нашої уваги завжди буде людина, тому ключовим стане прийом нових гуртожитків і військових містечок, підвищення соціальних стандартів військової служби. Ми розбудуємо наші Військово-морські сили й забезпечимо комфортні умови служби для кожного українського військового моряка», - пообіцяв Воронченко.

Він також подякував усім, хто підтримує національний флот, і кожному, хто, виконує бойові завдання із захисту Батьківщини, та побажав військовим морякам і бойовим побратимам та всім патріотам України непохитної віри в перемогу.

Зазначимо, що у маріупольському напрямку бойовики зібрали близько 20-25 швидкохідних човнів і створили «9-й штурмовий полк морської піхоти».

ІА "Вголос": НОВИНИ