Поліцейський Євген Шевцов розповів, як волонтери та одесити допомагають миколаївським переселенцям та військовим

Російські загарбники щодня влаштовують масовані обстріли цивільної інфраструктури та житлових будинків Миколаєва та області. Тисячі сімей з маленькими дітьми були змушені залишити свої будинки та виїхати в сусідні області та закордон.

«Сотні сімей із Миколаєва та області, а також інших регіонів, які були змушені виїхати з рідного дому, але завдяки допомозі волонтерів, бізнесменів та просто небайдужих одеситів знайшли тимчасовий притулок в Одесі. Допомогли із дитячим харчуванням, продуктами, одягом, роботою. Відгукнулися і одеські бізнесмени, які мають готельну нерухомість у безпечних зонах, тому є можливість розселити людей хоча б на перший час. Людям необхідно було надати дах, емоційну підтримку, психологічну допомогу та їжу, зрештою», – каже поліцейський Євген Шевцов, який разом із колегами допомагають волонтерам.

За його словами, в Одесі на початок вересня лише офіційно було зареєстровано понад 35 тисяч переселенців. Неофіційно це число може бути й удвічі більшим. Також були звернення до правоохоронних органів щодо відновлення переселенцями документів.

«Волонтери останніми місяцями багато спілкувалися з людьми у соцмережах, отримували запити про допомогу. Запрошували всіх одеситів, хто виявив бажання допомогти, приходити до нас, приносити хто що зможе. Одесити приносили матраци, дитяче харчування, продукти, засоби особистої гігієни зі школи. Зрештою ми дійшли розуміння, що найбільше переселенці потребують місця, де можна переночувати хоча б кілька днів чи тижнів, доки не знайдуть постійне житло. Попереду зима, тому зараз для переселенців насамперед актуальні теплі речі та взуття, питання обігріву», – наголосив Євген Шевцов.

Не забувають в Одесі, як і в Україні, про допомогу нашим військовим на передовій. Не лише в Одесі волонтери та військові, представники спецпідрозділів Нацполіції та інших служб беруть участь у зборі та передачі на передову допомоги для наших хлопців.

«Захисникам передають теплі речі та ковдри, турнікети, коліматорні приціли, генератори, тепловізори, рації, дрони, медикаменти. Цих та інших речей ще дуже тривалий час потребуватимуть наші військові та співробітники різних спецпідрозділів», – каже поліцейський Євген Шевцов.

ІА "Вголос": НОВИНИ