Про це йде мова в законопроекті №6398 «Про внесення змін до Кримінального і Карно-процесуального кодексів щодо встановлення кримінальної відповідальності за наклеп», зареєстрованому в Раді 17 травня, інформує proUA.
Законопроект передбачає за наклеп (розповсюдження свідомо неправдивих вигадок, які ганьблять іншу особу) покарання у вигляді штрафу в розмірі до 50 (850 гривень) неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, або у вигляді громадських робіт строком до 200 годин, або виправних робіт на строк до 1 року.
При цьому за наклеп в друкарському або іншим способом розмноженому творі, в анонімному листі, а також здійснений особою, раніше судимою за наклеп, пропонується ввести відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 300 (850 - 5100 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або у вигляді громадських робіт на термін від 150 до 240 годин, або виправних робіт строком до 1 року.
Крім цього, за наклеп, сполучений зі звинуваченням в здійсненні злочину проти основ національної безпеки України або іншого тяжкого або особливо тяжкого злочину, законопроект передбачає покарання у вигляді виправних робіт на термін від 1 до 2 років або у вигляді обмеження свободи на строк до 2 років.
Згідно із законопроектом, справи за наклеп можуть бути порушені лише за заявою потерпілого і будуть підвідомчі органам внутрішніх справ.
У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що, не дивлячись на передбачене діючим Цивільним кодексом право фізичної особи звернутися до суду з позовом про захист гідності, честі і ділової репутації, практика свідчить, що цих норм не досить для захисту прав і свобод людини і громадянина.
Нагадаємо, кримінальна відповідальність за наклеп була скасована в 2001 році.
ІА "Вголос": НОВИНИ