Російські окупанти вимагають від працівників Запорізької АЕС спустити воду з охолоджувальних басейнів, тому що там нібито може бути зброя. У НАЕК «Енергоатом» заявляють, що це провокація, яка ставить під загрозу безпеку станції.

Про це повідомляє НАЕК «Енергоатом».

Як йдеться у повідомленні, загарбники, які перебувають на ЗАЕС, збираються звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції. Задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання,, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю.

Під цим приводом окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів – для перевірки його чаш – та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків.

«Якщо це станеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що вже саме по собі є серйозним порушенням та може загрожувати ядерній безпеці», – зазначає «Енергоатом».

До того ж такі роботи недоцільно проводити у теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання.

«Але найголовнішим залишається питання контролю дій окупантів, адже під виглядом «проведення перевірки» вони можуть накидати у бетонні чаші все що завгодно: вибухівку, нерозірвані снаряди, іншу зброю. А потім звинуватити у цьому працівників ЗАЕС чи її захисників та зробити це формальним приводом для запрошення на станцію МАГАТЕ й представлення цих «фактів»», – заявив Енергоатом.

Нагадаємо, що 4 березня російські окупанти захопили місто Енергодар та Запорізьку атомну електростанцію держкомпанії «Енергоатом», розташовану поряд із містом. Це найбільша за розмірами атомна електростанція у Європі та третя – у світі.

Читайте також:

Залужний показав як звільняли Зміїнний. Відео

Успішний контрнаступ ЗСУ на Херсонщині: звільнено ще одне село. Відео

Окупанти зранку обстріляли Чернігівщину

ІА "Вголос": НОВИНИ