До чеченських правозахисних організацій надходять звернення про викрадення жителів Чечні для відправлення як «добровольців» на війну проти України.

Викрадених змушують підписувати контракт під загрозою відправлення до «секретних» в'язниць, пише проєкт «Кавказ.Реалії».

Зокрема, опозиційний рух 1ADAT повідомляє про «сотні (викрадених) людей з різних районів» Чечні. За даними представника руху, в одній з нелегальних в'язниць, за відгуками тих, хто побував там, утримуються 100 осіб, в іншій – 30.

У правозахисній асоціації «Вайфонд» заявили, що останнім часом до них надійшли десятки звернень від жителів Чечні, які заявляли про примусове відправлення на війну.

Серед тих, кого змушують стати добровольцями, є люди з інвалідністю. Є й держслужбовці, яких зобов'язали підписати заяву про вступ до лав «добровольців».

«Їм та їхнім сім'ям загрожують, змушуючи підписувати папери. Хоча вони категорично не хотіли їхати на війну, це проти їхньої волі. Більше того, у разі поранення чи смерті у документах прописані вкрай маленькі суми, не ті, про які свідчить пропаганда», – розповіла співрозмовниця з «Вайфонду».

Глава Чечні Рамзан Кадиров, який називає себе «піхотинцем путіна», регулярно публікує відео з відправкою на війну так званих добровольців. Раніше він пообіцяв кожному «добровольцеві», хто поїде воювати в Україну, одноразову виплату у 300 тисяч рублів.

Вимоги до кандидатів мінімальні – вони мають бути просто «здоровими» чоловіками віком до 50 років і можуть не мати досвіду строкової служби чи бойового досвіду.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ