Кілька днів тому у Болгарії завершився конкурс Grandma Universe. Звання Першої віцемісіс здобула львів’янка Ольга Дрималик.

Повернувшись в Україну пані Ольга поділилася своїм досвідом з читачами «Вголосу».

Нагадаємо, як вже писав «Вголос», Ользі Дрималик 59 років, вона перебуває у щасливому шлюбі уже 35 років, має двох дітей та двох онуків. Працює головним бухгалтером одного з великих промислових підприємств. І досі жодного разу не брала участь у конкурсах краси.

Будь собою

Українська супербабуся готувалася до міжнародного конкурсу кілька місяців. Зізнається, що дуже хвилювалася. Адже змагатися б довелося з супербабусями зі всього світу. І більшість з них вже перемагали у різних конкурсах талантів та краси.

Також пані Оля турбувалася про те, аби якнайкраще представити Україну в часи, коли тут йде визвольна війна.

Їй в цьому допомогла дизайнерка з Києва Наталія Бойка. Вона створила саме для цього конкурсу вечірню сукню в українських кольорах. А корона на голові конкурсантки ототожнювала сонце над Україною.

А ось народний костюм, який вбрала Ольга, - Буковини. Це автентична старовинна вишиванка та старовинна обгортка.

Знайомі й друзі бажали їй перемоги.

«А якщо я не переможу?» - хвилювалася Ольга.

 

«Будь собою і отримуй задоволення від того, що ти робиш», - лунало у відповідь.

Саме ці поради їй допомогли. Ольга Дрималик вирішила нічого не вигадувати, а поводитися під час конкурсу так, як поводиться щодня у житті.

Вже пізніше вона дізналася, що серед осіб, з якими вона щодня спілкувалася, були члени журі, які пильно стежили за щоденною поведінку конкурсанток у побуті.

«Я не могла зрозуміти, чому, крім конкурсанток, навколо ще стільки людей. Не розуміла яка їхня роль, чому вони ходять з нами всюди, беруть участь у заходах як глядачі. А виявилося, що вони спостерігали як ми себе поводимо, як спілкуємося, як ладимо чи не ладимо з людьми навколо нас», - каже вона.

Мало значення як конкурсантки ставилися одна до одної, до персоналу, який їм допомагав і навіть до зовсім сторонніх та незнайомих осіб. І щодня, ввечері, коли майбутні супербабусі йшли відпочивати, члени журі виставляли їм бали. І вже до дня, коли конкурсантки показували свої таланти, журі вже знало хто гідний корони переможниці.

Наче рідний Крим

Добиралася Ольга Дрималик в Софію через Одесу.

Попри те, що Одеса дуже потерпає від російських обстрілів, та того дня, коли вона туди приїхала, там було тихо. Поїзд приїхав вчасно, хвилина в хвилину.

«Я ще подумала: які молодці ми, українці, що навіть у такі важкі часи робимо все, аби нам було комфортно», - зізнається жінка.

А у Софії її вразили гори. Ольга їхала з вокзалу у готель, де повинні були мешкати конкурсантки і дивилася на пейзажі за вікном.

«Ці гори – наче у моєму рідному Криму. Я погляду не могла відвести від них. Я зрозуміла, що я скучила за домом», - каже вона.

Адже Ольга Дрималик народилася та виросла в Криму. І звідти її родину змусили виїхати російські агресори у 2014 році. Мама Ольги, покидаючи рідну домівку, плакала і казала, що, певно, ніколи більше її не побачить. На жаль, так і сталося: вона зайшла спокій у Львові на Голосках.

Проте повернімося до конкурсу супербабусь.

Українка приїхала до готелю найпершою. І, очікуючи на поселення, спостерігала за конкурентками, які прибували.

«Наступною приїхала росіянка. Вона підійшла до рецепшена і спитала: «Ви говоріте по рускі»? Тоді я вирішила, що з усіма-усіма під час конкурсу розмовлятиму англійською, аби мене не сплутали з росіянками», - говорить пані Ольга.

Каже, що напередодні хвилювалася, що через ці  хвилювання забуде всі англійські слова. Проте, опинившись у приємному товаристві, несподівано для себе розговорилася.

Новий досвід, нові подруги

Конкурсантки мешкали по двоє. Львів’янці пощастило: вона ділила апартаменти з японкою.

Пані Оля розповідає, що конкурсантка з Японії  має 59 років, трьох дітей, четверо онуків та перебуває у четвертому шлюбі; працює фітнес-тренером, є дуже ввічливою та лагідною. А також – ніколи нікуди не поспішала та носила взуття на 16-и сантиметрових обцасах.

Підлаштовуючись під свою нову подругу, українка також за кілька днів навчилася ходити як справжні японки.

«Ми з нею ходили разом чотири дні поруч», - зізнається вона.

Ще одна нова подруга – «Місіс Гібралтар». Працює вихователькою у дитячому садочку, активна в житті й показувала в конкурсі фітнес-аеробіку.

А найстаршій учасниці конкурсу виповнилося 64 роки.

«Виходу в купальниках не було. Але всі жінки мали такі чудові фігури, що могли б без сором’язливості пройтися в купальниках по подіуму», - говорить Ольга Дрималик.

Слава Україні!

Також, згадуючи чотириденне спілкування з новими подругами, пані Оля каже, що навіть під час такого конкурсу не оминули тему війни в Україні.

«Коли ведучі оголошували мій вихід, то я попросила сказати, що для мене найголовніше – перемога у війні та мир у нашій країні», - згадує вона.

Конкурсантка з Гібралтару зізналася, що брала участь в акціях проти війни, в яких підтримувала Україну та вбиралася у жовто-блакитні кольори.

Також слова підтримки Ольга чула від подруг з Італії, Болгарії та з інших країн.

«Ми говорили, що ця війна повинна закінчитися перемогою України. Що з росією неможливі жодні переговори. Мене також розпитували чи небезпечно у Львові», - говорить львів’янка.

А під час виходу у національних костюмах хтось з залу крикнув до неї: «Слава Україні!». І українська супербабуся відповіла: «Героям слава!».

 Слово «росія» - токсичне

Попри те, що в конкурсі брали участь особи з росії, та згадувати їм про свою країну було заборонено.

«Там були дві конкурсантки з росії. І для мене стало відкриттям, що їм заборонили представлятися як «росія». Вони називали себе – «санкт-петербург» та «сибір». Адже у всьому світі слово «росія» є токсичним», - каже Ольга Дрималик.

Проте, здається, росіянок це не бентежило. Понад те, вони, ніби, влаштували полювання на українку і намагалися повсякчас опинитися коло неї, зробити фотографії з нею та продемонструвати свою дружбу.

Львів’янка втікала від них як могла.

Щонайперше пані Оля постановила для себе, що не подарує їм жодного подарунка. За правила конкурсу кожна учасниця повинна була обдарувати своїх подруг-суперниць чимось особливим. Українка привезла з собою для подарунків ляльки-мотанки. Ці подарунки дісталися всім, окрім росіянок.

«Я хотіла це продемонструвати. Нема чого їм отримувати від України подарунки», - вважає українка.

Звісно, Ольга Дрималик усвідомлювала, що за таке зухвальство журі конкурсу може її покарати й зняти бали. Проте, як з’ясувалося пізніше, її вчинок зрозуміли та підтримали.

Проте росіянки спробували насильно запхати українці свої подарунки. Проте  подарунки Ольга проігнорувала.

«І де б я тільки не ставала до знимки з іншими учасницями конкурсу, росіянки відразу підбігали і намагалися втиснутися між мною та іншою учасницею. Було навіть таке, що ми собі сиділи і розмовляли з місіс Гібралтар. А тут підходить одна росіянка, обіймає нас за плечі, а інша – нас фотографує. Сподіваюсь, я встигла відсунутися», - розповідає українка.

І зізнається, що саме через таку токсичну поведінку росіянок мусила пильнувати аби її не заскочили зненацька.

Танцюйте танго і буде вам щастя

Конкурсантки-супербабусі мали три виходи на сцену: два у костюмах та під час одного показували свої таланти.

Під час репетицій виходів у костюмах Ольга здивувала своїм ідеальним дефіле. Ніхто не міг повірити, що вона ніколи не навчалася у модельних школах.

«Та це все – танго», - запевняла вона.

І як доказ під час конкурсу талантів танцювала танго з чоловіком, з яким познайомилася в ці дні в Болгарії. Тренування та постановка номера тривала всього дві репетиції.

Перед поїздкою на конкурс львів’янка написала листа до танго-клубу в Софії, розповіла про себе та попросили допомоги. Там відразу відгукнулися і запропонували спробувати станцювати з 60-и річним Бояном Велічком.

«Він вміє дуже багато. Перше моє враження: він дуже надійний. Ми спробували зробити певну постановку. Але під час конкурсу він більше імпровізував. А я віддалася на його ведіння. Не все вдалося. Але в останній акорд ми втрапили ідеально», - тішиться пані Оля.

Після цього виступу болгарин Боян вирішив, що обов’язково приїде до Львова. Після війни.

Ось вона – перемога

Про те, чи вона переможе, львів’янка не задумувалася. І коли залишалися тільки дві неоголошені номінації, то вона не усвідомлювала, як близько стоїть до перемоги.

«Ось оголошують: Ukraine. А я стою і не рухаюся. Чую, але не усвідомлюю. Тут  господиня конкурсу українською мовою до мене каже: «Україна!». Тоді я зрозуміла, що це – я», - згадує пані Ольга.

А вдома в цей час на результати конкурсу очікували її родина і друзі.

Чоловік зізнається, що цілу ніч очікував на звістку від дружини. Також дуже хвилювалася її 91-річна свекруха. Коли Ольга повернулася додому з короною переможниці, то саме ця найстарша жінка в родині найбільше розпитувала про конкурс: її цікавили усі-усі деталі та подробиці.

Дуже тішиться старший внук. Каже, що бабуся – не подібна на бабусю. І вихваляється нею перед однолітками.  

Що далі

А вдома на Ольгу Дрималик очікував річний фінансовий звіт. Адже вона є головним бухгалтером одного з підприємств Львова.

«На роботі помітили, що я надто спокійна повернулася з конкурсу. Адже звіт – це завжди нерви та адреналін. А цього разу я не нервуюся, все у мене за планом. Дрібні помилки швиденько виправляються», - сміється вона.

Також перемога в конкурсі надихнула пані Олю до громадської діяльності. І вона подумає де ж може стати найбільше корисною.

А коли вийде на пенсію, то планує стати подіумною моделлю «60+» та надихати на активне життя своїх ровесниць. 

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ