У Львові триває виставка ілюстрацій художників з Херсону. 

Ще 14-го січня в галереї «Detenpyla», що на проспекті Свободи, 16-18, відбулася презентація «Хроніки вишиванки». Її експозиція діє до 23 січня.

«Хроніки вишиванки» - це не лише ілюстрації.  Кожна з них доповнена розповіддю. І саме у контенті полягає суть проєкту.

Авторка проєкту Інна Мікуцька, екскурсовод по Херсонщині і майстриня, прожила в місті всю окупацію.

З першого дня війни жінка почала вести власний щоденник. Щоправда, писала жінка під псевдонімом Анна Знахаренко, за для власної безпеки.

У записах Інна ділилася своїми думками та переживаннями, ситуацією у місті та вірою у нашу перемогу.  Проте, майже кожен щоденний запис супроводжувався реченнями про те, як жінка шиє вишиванки, адже це було її захоплення. Так і з‘явилася ідея назвати свій щоденник «Хроніки вишиванки».

Існує стародавнє українське вірування: коли буде закінчена вишиванка – здійсниться бажання. У Інни цими бажаннями були деокупація рідного міста і перемога нашої країни. 

За час окупації жінка створила три вишиванки. У одній із них - «Вишиванці Звільнення» Інна зустрічала українську армію, яка звільнила Херсон 11 листопада.

А «Вишиванка Перемоги»  чекає свого часу. Інна впевнена, що чекати їй залишилось недовго.

Після деокупації міста ГО Центр культурного розвитку «Тотем» запропонував херсонським митцям та мисткиням в різних містах України і в різних країнах світу обрати один день з «Хронік» і зробити до нього ілюстрацію. 

Так і змогла об‘єднатися творчість херсонців, незважаючи на війну та кордони, і завдяки цим ілюстраціям та записам із щоденника донести до всієї України, що відчували люди в окупації, а також ті, хто виїхали. 

Сама ж Інна каже : «Реалізація нашого проєкту у Львові є хорошою ідеєю донести до людей як насправді себе почували херсонці».

Виставка відбувається за адресою : Проспект Свободи 16-18, галерея «Detenpyla».

Інна Староста, спеціально для «Вголосу».

ІА "Вголос": НОВИНИ