Президента Литви Далю Грібаускайте дипломати і політики називають серед претендентів на пост голови Європейської ради замість колишнього прем'єра Польщі Дональда Туска.
Грібаускайте помітна в Європі як правоцентристський політик, хоча не перебуває в Європейській народній партії, що об'єднує правих.
Про це пише видання «DELFI».
Зазначається, що термін перебування на посаді президента Литви у Грібаускайте добігає кінця. В Європі її знають як правоцентристського політика, хоча вона не перебуває в Європейській народній партії, що об'єднує правих.
Також вирішується, хто очолить Єврокомісію, Європейський центробанк і зовнішньополітичне відомство ЄС.
Даля Грібаускайте відома в Брюсселі своєю прямолінійністю та різкою риторикою щодо Росії.
В Україні ж Грібаускайте знають як великого друга і, мабуть, одну з небагатьох політиків, які не бояться називати речі своїми іменами. Наприклад, Росію – агресором та окупантом щодо України.
Раніше працювала єврокомісаром із питань бюджету і представляла Литву в Брюсселі як міністр фінансів.
Як раніше повідомлялось, Рада Європи дозволила Росії брати участь у виборах нового генсека.
ІА "Вголос": НОВИНИ