Збройні сили України за добу, 11 вересня, звільнили понад 20 населених пунктів, проводяться взяття їх під повний контроль та стабілізаційні заходи.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Генерального штабу ЗСУ.

Противник зосереджує зусилля на встановленні контролю над територією Донецької області, утриманні тимчасово захоплених територій та зриві наступу наших військ за окремими напрямками.

За минулу добу ворог завдав 18 ракетних і 39 авіаційних ударів по військових і цивільних об'єктах на території України. Постраждали понад 30 населених пунктів, зокрема Краматорськ, Костянтинівка, Дніпро, Павлоград, Великомихайлівка.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація без істотних змін.

На інших напрямках противник здійснив обстріли військової та цивільної інфраструктури з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії.

На Південнобузькому напрямку обстрілів зазнали райони населених пунктів Нововознесенське, Біла Криниця, Осокорівка, Велике Артакове, Сухий Ставок, Костромка, Партизанське, Безіменне, Благодатівка, Іванівка, Зарічне, Білогірка та Мирне.

Після вдалих дій, зроблених Силами оборони на Херсонському напрямку, ворог зазнав значних втрат у живій силі.

За наявною інформацією, 810 окрема бригада морської піхоти (пункт постійної дислокації в місті Севастополь) втратила майже 85% особового складу. У решти військовослужбовців вкрай низький морально-психологічний стан вони масово відмовляються від повернення в зону ведення бойових дій.

Триває звільнення населених пунктів від російських загарбників у Харківській та Донецькій областях. Як повідомлялося раніше, в ході відступу російські війська спішно кидають свої позиції і тікають вглиб тимчасово зайнятих територій або на територію РФ. Ця тенденція зберігається.

Так, за минулу добу, окупанти вивезли награбоване у місцевих жителів майно і транспортні засоби з населених пунктів Великий Бурлук і Дворічна Харківська область.

У Луганській області російські військові з сім'ями покинули місто Сватове, залишилися тільки військовослужбовці так званої «народної міліції» з-поміж місцевих жителів.

Авіація Сил оборони завдала вісім ударів - вражений взводний опорний пункт, шість районів зосередження живої сили та військової техніки противника, а також один зенітний ракетний комплекс.

Знищені 1 БПЛА типу «Орлан-10», збита одна керована ракета X-59, чотири керовані ракети морського базування типу «Калібр» і п'ять керованих ракет повітряного базування типу X-101. Втрати ворога в живій силі уточнюються.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ