Фракція Європейської Солідарності у Львівській обласній раді підтримає заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату.

Більшістю голосів депутати фракції ЄС підтримали заяву Львівської обласної ради щодо заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату.

Як зазначають депутати, усі ці роки, особливо з 2014 року, від початку російської агресії проти України, УПЦ МП неодноразово неприховано виявляла свою антиукраїнську та антидержавну позицію.

«Ми всі чудово пам`ятаємо, як служителі московського патріархату впродовж останніх років порушували принципи суверенітету Української держави. Власне, під прикриттям керівництва УПЦ МП відбувалася анексія Автономної Республіки Крим, а на Донбасі, у культових спорудах УПЦ МП, переховувались російські озброєні бойовики та диверсійно-розвідувальні групи, які захоплювали наші території та вбивали українців», - сказано у заяві фракції.

Також, непоодинокими є факти, що такі «священники» відмовлялися відспівувати українських Героїв, які поклали своє життя за Незалежність України.

«Непоодинокими є факти, коли священники Української православної церкви Московського патріархату відмовлялися відспівувати загиблих в зоні проведення АТО/ООС українських військовослужбовців, які захищали територіальну цілісність України, самі ж служителі УПЦ МП регулярно публічно називають дії наших воїнів щодо захисту України від агресора «братовбивством»», - додали у заяві.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року керівництво УПЦ МП ухиляється публічно висловлюватися на теми, пов’язані з війною, а їхня риторика щодо російського президента, російської церкви та її очільника є незмінно поміркованою.

Під час служб священнослужителі продовжують нав`язувати парафіянам наративи агресора та згадувати предстоятеля РПЦ, який не те що не засудив російське вторгнення в Україну, а й далі підтримує путінський режим і благословляє збройні сили рф на фізичне знищення українців.

В Константинополі існування УПЦ як окремої, повноправної церкви не визнають.

Ці та інші факти є свідченням того, що діяльність Української православної церкви Московського патріархату підриває територіальну цілісність, соборність та державність України.

«Ми, депутати Львівської обласної ради, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями Львівщини, вважаємо неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ МП в Україні загалом та на Львівщині зокрема», - наголосили депутати.

До слова, поки обласна рада проголосувала лише звернення про заборону московського патріархату, міські депутати вже створили ухвалу про заборону, яку голосуватимуть на найближчому засіданні.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ