8 травня 2020 року п’ятьом підозрюваним у завданні 13,7 млн грн збитків державному підприємству «Завод «Електроважмаш» відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням справи до суду.

Таким чином НАБУ та САП завершили розслідування третьої корупційної схеми на підприємстві, інформує пресслужба Національного антикорупційного бюро України.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковані за ч.2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

Йдеться про двох заступників директора ДП «Завод «Електроважмаш», начальника управління ДП «Завод «Електроважмаш», кінцевого бенефіціара чеської компанії та директора чеської компанії.

Як встановило слідство, у 2017 році посадовці ДП «Завод «Електроважмаш» за посередництва підконтрольної їм компанії, зареєстрованій у м. Прага (Чеська Республіка), організували продаж запасних частин компанії реального сектору економіки (Литовська Республіка).

Ті запчастини, які «Електроважмаш» продав чеській компанії за 600,3 тис. євро, остання перепродала литовській за майже вдвічі більшою ціною – 1,22 млн євро. В результаті ДП «Завод «Електроважмаш» недоотримало 13,7 млн грн, що підтверджено експертизами.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснювали з листопада 2017 року.

В грудні 2016 року обвинуваченому та його захисникам відкрито матеріали досудового розслідування та обвинувальний акт скеровано до суду. 

Про підозру посадовцям повідомлено 17 березня 2020 року.

ІА "Вголос": НОВИНИ