Егоїстична Європа просто чекає, як вирішиться конфлікт між Україною і Росією. Їй байдуже чиїм коштом. Ймовірно, Білий дім тиснутиме на Україну, щоб вона поступилася частиною питань у Мінському процесі.  Що вважає головним стримувальним фактором для Зеленського, розповів журналіст, політичний оглядач Віктор Біщук в етері програми «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

Біщук навів кілька аргументів для висвітлення своїх думок. Коли йшлося про результати зустрічі Зеленського і Столтенберга, Кулеба зазначив, що Єнс Столтенберг на прохання назвати рік, коли Україна буде членом НАТО, відповів, що не знає.

Також була інформація про можливий тиск Білого дому на Україну з метою виконання в односторонньому порядку деяких пунктів Мінських угод, які не вигідні нашій державі у російському трактуванні.

Ще один сигнал – блокування Німеччини і Франції впровадження нових швидких санкцій проти Росії.

«Усе це дає підстави говорити про те, що НАТО займає очікувальну позицію. Мовляв, ви боріться, а ми почекаємо, що буде. Білий дім тисне на Зеленського. Президент посилає сигнали українському суспільству, адже під час однієї пресконференції сказав, що будемо на референдумі питати українців про статус окупованих територій. Це означає, що Зеленський говорить Білому дома: «Я  радий би поступитися, але українці мені цього не дадуть зробити», – каже Біщук.

Політичний оглядач вважає, що дипломатична команда Зеленського сьогодні працює на високому рівні.

На його думку, єдиним запобіжником для Зеленського, щоб він не здався під тиском Путіна, НАТО, егоїстичної Європи, є страх перед масовими мітингами.

«Можливо, Зеленський і міг би погодитися віддати частину окупованих земель, але він цього не робить, бо знає, що завтра отримає багатомільйонні мітинги перед Верховною Радою, – переконаний Біщук. – Єдиним правильним рішенням для України  має стати однозначна позиція політикуму і громадянського суспільства щодо того, що ми не дозволимо жоден сантиметр української землі заради якогось гіпотетичного умовного миру».

ІА "Вголос": НОВИНИ