Президент Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом дозволити чоловікам виїжджати з України. Він заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво президента.

Так, електронна петиція №22/140908-еп із закликом зняти обмеження на виїзд з України для чоловіків від 18 до 60 років без військового досвіду набрала необхідних 25 тисяч голосів ще наприкінці липня.

ЇЇ ініціатор висловила переконання, що нібито воювати повинні боєздатні громадяни, а «айті-, соц-, креативні, технічні та інші фахівці можуть воювати на інформаційному фронті». Також, на її думку, такі чоловіки можуть бути кориснішими за кордоном.

Глава держави Володимир Зеленський нагадав, що зв'язку з військовою агресією РФ проти України та з метою забезпечення оборони держави в Україні з 24 лютого введено воєнний стан.

Тож на період дії правового режиму воєнного стану конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, у тому числі, статтею 33 Конституції України, можуть обмежуватися.

«Скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану», - відповів Зеленський на петицію.

Він зазначив, що відповідно до ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» правила перетинання державного кордону, обмеження та категорії громадян, які можуть здійснювати такий перетин у разі введення на території України воєнного стану, встановлюються Кабінетом Міністрів.

«Тому я звернувся до прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з проханням опрацювати порушені в електронній петиції питання», - додав Зеленський.

Нагадаємо, Збройні Сили України продовжують полювати на російських загарбників. Воїни випалюють ворожу техніку на нашій землі та влаштовують пастки окупантам.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ