Президент України Володимир Зеленський звільнив генпрокурора Ірину Венедіктову та голову СБУ Івана Баканова

Про це повідомляє «Вголос» з посиланням на сайт Президента України.

Відповідні укази сьогодні були опубліковані на офіційному порталі глави держави. Іншим указом обов'язки Генерального прокурора поклали на Олексія Симоненка.

В вечірньому зверненні до українців президент пояснив кардинальний крок. Мовляв, ухвалив відповідні рішення через велику кількість колаборантів у генпрокуратурі та СБУ.

«Я ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України. Станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави. Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь», – заявив президент України Володимир Зеленський.

Цікаво, що Івана Баканова усунули від посади відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. Там йдеться про невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв.

ІА "Вголос": НОВИНИ