Глава держави Володимир Зеленський привітав українців з Днем вишиванки і нагадав про депортацію кримськотатарського народу.

Про це він написав у своєму Telegram.

 

«Цього року – два сенси, об’єднані однією датою, 18 травня. 79 років тому у цей день радянська влада почала депортацію кримськотатарського народу. Народу, який хотіли стерти, позбавити дому, позбавити права на життя. Але народ зберігся. І житиме вільно!» - наголосив президент.

Президент одягнений у вишиванку, яка прикрашена орнаментами, які символізують єдність українського і кримськотатарського народів — «символи нашої сили й нашого прагнення жити у своєму домі».

До слова, свято було запроваджено в Україні 2006 року.

Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету.

Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі.

З роками традиція стала популярною по всій території України. Дата завжди припадає на третій четвер травня. 2023 року це 18 травня.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ