Відразу в трьох країнах Центральної Азії — Казахстані, Киргизстані та Узбекистані — відбулися відключення електрики.
Про це повідомляє "Новая газета", пише УП.
Зазначається, що в адміністрації міста Алмати (Казахстан), де проживає понад два мільйони людей, заявили, що «відключення сталося по лінії KEGOC (»Казахстанська компанія з управління електричними мережами"). Спрацювали системи автоматичного частотного завантаження на підстанціях, роботи з перепідключення розпочато, додав він.
Як повідомляє видання Orda.kz, відключення електрики відбулися у Шимкенті, Таразі, Туркестанській області (Казахстан), а також у столиці Киргизстану Бішкеку, у киргизстанському місті Оша та у столиці Узбекистану Ташкенті. Tengrinews повідомляє про відключення в Алма-Атинській, Жамбильській та Туркестанській областях Казахстану, без світла залишилися жителі деяких районів Чуйської та Іссик-Кульської областей Киргизстану.
У Міненерго Узбекистану заявили, що відключення електроенергії в Центральній Азії сталося через аварію на території Казахстану. При цьому в Міненерго Казахстану розповіли, що через енергосистему Узбекистану та Киргизстану сталося накидання потужності на транзит електроенергії 500 кВ «Північ-Схід-Південь Казахстану».
«В результаті стався аварійний поділ транзиту »Північ-Схід-Південь Казахстану« з погашенням значної частини споживачів Південної зони Казахстану. Обсяг обмежень становить близько 1500 мегават. Наразі системним оператором АТ »KEGOC« вживаються заходи щодо ліквідації аварії», — запевнили у міненерго.
Аеропорт Ташкента тимчасово перестав приймати рейси через перебої з електрикою. Аеропорт Бішкека перейшов на автономне енергопостачання.
Через відключення електроенергії у Ташкенті призупинено роботу метро.
Рух на дорогах Ташкента почали регулювати співробітники ДПС, через відключення електрики у місті також зупинилося метро, пише «Газета.uz». По всьому Узбекистану через відключення насосних станцій не працюють опалення, каналізація та питне водопостачання.
Як зазначає видання РБК, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан об'єднані в єдине енергокільце Центральної Азії. Проєкт єдиної енергосистеми був підготовлений ще за радянських часів.
2003 року систему покинув Туркменістан, 2009 року з «енергокільця» вийшов Таджикистан.
Нагадаємо, на початку 2022 року Казахстан сколихнула хвиля масових протестів. «Вголос» розставив усі події в хронологічній послідовності та намагався пояснити, що все-таки це було: спроба державного перевороту чи боротьба людей за свою свободу?
Читайте також на сайті ІА «Вголос»:
ІА "Вголос": НОВИНИ