Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області визнав винним в ухиленні від призову під час мобілізації жителя Дніпропетровщини.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на вирок суду з Єдиного реєстру судових рішень.

У березні 2022 року чоловік разом із дружиною та двома дітьми приїхав у село Воскресинці, що на Коломийщині, з міста Кам'янське Дніпропетровської області. 21 березня він прийшов у військкомат, щоб стати на облік. Пройшов лікарську комісію, за результатами якої був визнаний придатним до військової служби. Згодом отримав повістку і 23 березня мав прийти у центр комплектування, щоб опісля відправитися у військову частину. Однак у визначений день чоловік до військкомату не з'явився, йдеться у тексті вироку.

У суді обвинувачений повністю визнав свою провину. Він сказав, що не прийшов у центр комплектування, бо «злякався, не хотів залишати дружину та двох малолітніх дітей». Він також «щиро розкаявся і пообіцяв надалі не порушувати закон». Чоловік попросив суворо його не карати.

Суд визнав жителя Дніпропетровщини винним у скоєнні злочину за ст. 336 ККУ та призначив йому три роки позбавлення волі. Утім на підставі ст. 75 ККУ суд звільнив його від відбування покарання і призначив випробування з іспитовим строком у два роки. Упродовж цього періоду чоловік зобов'язаний періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з цим органом.

ІА "Вголос": НОВИНИ