10 липня Зеленський підписав Указ «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Про це Глава Держави заявив під час відвідин м. Чорнобиль 10 липня, повідомляє пресслужба президента України.

Документ передбачає розроблення та ухвалення Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об’єкта.

Зазначається, що будуть прокладені нові маршрути та побудовані нові КПП. Також будуть скасовані безпідставні обмеження та заборони, наприклад, щодо відеозйомки. Завдяки взаємодії мобільних операторів у Чорнобильській зоні покращиться зв'язок. Як сказано, Україна популяризуватиме туристичний Чорнобиль на міжнародних заходах, у яких братиме участь.

«Ми маємо дати цій території України нове життя. Досі Чорнобиль був негативною частиною бренду України. Настав час це змінити. Чорнобиль – це унікальне місце на планеті, де природа відроджується після світової техногенної катастрофи, де є справжнє «місто-привид». Ми маємо показати це місце світу: науковцям, екологам, історикам, туристам», – наголосив Глава Держави.

Новий указ зобов'язує погоджувати відвідування Чорнобильської зони протягом 3 календарних днів через електронний кабінет.

«На жаль, досі зона відчуження є ще й символом корупції в Україні. Це – хабарі, які силовики збирають з туристів, і нелегальне вивезення металобрухту та використання природних ресурсів. Все це ми дуже скоро припинимо. Перестаньмо нарешті відлякувати туристів та перетворімо зону відчуження на науковий і майбутній туристичний магніт. Зробимо тут землю свободи, що стане одним із символів нової України. Без корупції. Без зайвих заборон», – закликав Володимир Зеленський.

Нагадаймо, 10 липня ДСП “Чорнобильська АЕС” прийме в експлуатацію нову арку над зруйнованим 4 реактором.

ІА "Вголос": НОВИНИ