Це питання розглядалося на сесії Львівської обласної ради як проект рішення № 1052-ПР від 10.04.2018 «Про стан фінансового забезпечення установ та закладів освіти фондом заробітної плати на поточний бюджетний рік у розрізі місцевих бюджетів Львівської області». Під час розгляду директор департаменту освіти і науки Любомира Мандзій не підготувала інформацію, та відповідно, не була готова належним чином доповідати з цього питання. У зв’язку з цим за проект рішення не проголосували депутати обласної ради.

Про це пише ГО «Громада та ініціатива» на своїй сторінці у Фейсбук.

«З`ясувалося, що ця інформація ретельно приховується у профільній комісії обласної ради, при чому за вказівкою голови комісії Володимира Вантуха (фракція «Батьківщина»). Останній, попри опозиційність згаданої фракції в обласній раді, неодноразово співпрацював з чинною владою», - йдеться у повідомленні.

Варто згадати, що у цій каденції комісія з питань освіти і науки під керівництвом Володимира Вантуха виступила з ініціативою закриття шкіл у Львівській області. Варто вдуматись, що замість того, аби захищати трудові права вчителів та можливість учнів здобувати освіту у сільській місцевості, профільна комісія поступилася принципами та проголосувала за тотальну оптимізацію шкіл.

«Лише за це фракція опозиційної партії мала би звільнити свого однопартійця, за сумісництвом голову комісії, із займаної посади. Але, вочевидь, «новий курс» лідера цієї політсили власне і спрямований на знищення сільської освіти і такі речі вітаються», - наголошують у ГО.

У «Громаді та ініціативі» стверджують, що Володимир Вантух, який займає посаду директора Самбірського педагогічного коледжу, отримав два політичних хабарі від керівництва обласної ради та облдержадміністрації. По-перше, 17 квітня 2018 року депутатська більшість Львівської обласної ради підтримала нагородження пана Вантуха почесною грамотою Верховної Ради, а по-друге, виділили 250 тис. грн на закупівлю автомобіля для педагогічного коледжу.

ІА "Вголос": НОВИНИ