Депутати Львівської міськради звернулись до президента України Володимира Зеленського з проханням присвоїти 98-річному ветерану Української повстанської армії звання Героя України.

Так, відповідне рішення депутати ухвалили сьогодні, 8 жовтня.

Мова йде про ветерана УПА Мирослава Симчича, пише Радіо Свобода.

«Попереду нас чекає День Захисника України, в який вшановуватимемо героїзм наших борців, військові традиції. Для багатьох учасників бойових дій проти російської агресії одним із прикладів, які надихали стати на захист своєї батьківщини, був сотенний УПА Мирослав Симчич. Пан Мирослав є одним із небагатьох живих свідків Другої світової війни, які боролися в лавах УПА за незалежність України. Сьогодні ми маємо нагоду подякувати йому як живому герою, яким він є для кожного свідомого українця. Просимо вас відповідно до норм указу президента від 2 грудня 2002 року «Про звання Героя України» внести відповідне подання і присвоїти «за здійснення визначного геройського вчинку» звання Героя України Мирославові Симчичу», – мовиться у зверненні Львівської міськради, яке зачитав учасник бойових дій на Донбасі, депутат міськради Ігор Шолтис.

Звернення до Верховної Ради підписали численні громадські організації області та українські військовослужбовці.

Що відомо про ветерана УПА

Мирослав Симчич проживає у Коломиї, що в Івано-Франківської області. У 2013 році йому присвоїли звання «Почесний громадянин Львова».

Чоловік прославився боєм за Космач у січні 1945 року, коли разом зі своїми побратимами, Березівською сотнею, в якій воювали понад 200 упівців, знищив каральний полк НКВС, а це понад 400 осіб (разом із померлими від поранень). Ця битва є темою досліджень не лише українських істориків.

Читайте більше новин від ІА Вголос за посиланнями: