Сподіваємося, що з вами такого не станеться, але про всяк випадок краще знати, що ж слід робити, щоб залишитися в живих, пише «ГоГетНьюс».

Якщо ви провалилися під лід, постарайтеся не панікувати.

Від крижаної води у вас спочатку перехопить подих. Не робіть безглуздих рухів. Зосередьтеся і візьміть дихання під контроль.

Не знімайте одяг. Незважаючи на загальне оману, він не так вже сильно тягне на дно. У ньому навіть можуть зберегтися повітряні прошарки, які допомагають вам утриматися на плаву.

Поверніться назад - зазвичай найлегший шлях назад - той, яким ви прийшли. Велика ймовірність, що лід у цьому напрямку найміцніший.

Покладіть обидві руки на поверхню льоду. Якщо у вас є гострий предмет, використовуйте його, щоб зачепитися.

Почніть активно працювати ногами, щоб нижня частина тіла в воді прийняла горизонтальне положення.

Підтягніть тіло вгору і вперед, обіпріться на лікті, щоб з одягу стекла вода. Легкими рухами вилазьте з ополонки, зберігаючи горизонтальне положення; таким чином ви розподілите свою вагу по більшій поверхні, щоб лід не зламався знову.

Відкотіться боком від небезпечного місця.

Опинившись у безпеці, постарайтеся якомога швидше потрапити в тепле сухе місце і зігрітися.

Пам'ятайте: після падіння в крижану воду у вас є десять хвилин до тих пір, поки ваші м'язи не оніміють настільки, що перестануть вас слухатися. Через годину ви втратите свідомість.

Якщо не можете вибратися самостійно, намагайтеся утримувати над водою верхню половину тіла. Тоді ваш одяг примерзне до льоду, допомагаючи вам утриматися на плаву.

І звичайно, найбезпечніший спосіб вижити - не виходити на ненадійний лід.

-

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ