Грузія не запроваджуватиме економічні санкції проти росії через вторгнення в Україну.

Про це заявив прем'єр-міністр Іраклій Гарібашвілі,  повідомляють Новости-Грузия.

«Ще раз хочу пояснити. Введення економічних санкцій з боку Грузії щодо росії не буде. Ми, наша команда, виходимо з національних інтересів нашої країни, інтересів нашого народу», - сказав Гарібашвілі.

Він додав, що протягом останніх 30 років на території Грузії військові конфлікти відбувалися тричі. На думку Гарібашвілі, щоб не повторювати помилок, необхідно виявляти велику обережність.

Попри заяви глави уряду, Грузії, будучи частиною світової фінансової системи, все ж таки довелося встановити низку обмежень у сфері банків та фінансів.

Зокрема, через санкції грузинське відділення банку ВТБ позбавили права на обслуговування фізичних осіб, позичальників та депозитаріїв. Роздрібний кредитний і депозитний портфелі було передано «Базисбанку», а портфель обслуговування юридичних – «Либерти банку».

Крім того, в Грузії призупинено операції картами VISA і Mastercard, випущеними російськими банками, що потрапили під санкції. Місцевим фінансовим організаціям заборонено користуватися російською платіжною системою «Мир».

Як писав «Вголос», після появи свідчень масових військових злочинів у Бучі Євросоюз допоможе українцям зібрати докази для позовів у міжнародних судах. Про це повідомив президент Європейської Ради Шарль Мішель. Також він пообіцяв нові санкції через звірства росіян на Київщині.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав масові вбивства в Бучі навмисним прагненням росіян знищити якомога більше українців.

Глава МЗС зажадав від країн «Великої сімки» (G7) нових руйнівних санкцій проти рф.

ІА "Вголос": НОВИНИ