Президент Болгарії Румен Радев, який хоче переобратися на другий термін, вважає Крим російською територією та заявляє про неефективність антиросійських санкцій ЄС.

Про це він заявив на дебатах зі своїм головним опонентом на пост президента Анастасом Герджиковим, повідомляє болгарська служба «Радіо Свобода».

Під час дебатів Герджиков назвав Крим українською територією не залежно від того, який прапор над ним. Він сказав, що санкції проти Росії не можна скасовувати, доки не буде вирішено справу Криму та питання прав людини в Росії.

Натомість чинний президент Румен Радев заявив, що санкції проти Росії неефективні. 

«Надзвичайно важливо мати прагматизм у зовнішній політиці. Санкції проти Росії виглядають неефективними. Нам потрібна прагматична політика щодо Москви. Не в останню чергу ми не повинні забувати, що Росія є дуже важливим фактором у боротьбі з глобальним тероризмом», – цитує Радева видання Web Cafe.

На запитання Герджикова, чий Крим, Радев відповів: «Він зараз російський».

Також Радев зазначив, що «Росія не може бути нашою моделлю розвитку, але Росія не може бути нашим ворогом». За його словами, щодо Росії є багато спекуляцій, і тому найголовніше – шукати діалог з Москвою.

Як відомо, у першому турі президентських виборів Радев набрав 49,42% голосів, а Герджиков - 22,83%.

Нагадаємо, в День боротьби за свободу і демократію (17 листопада) у Чехії відбулася акція проти диктаторських режимів у Білорусі та Росії. Активісти групи «Капутін» розмістили на одній із центральних площ Праги «золотий унітаз». На нього посадили голі ляльки, схожі на Володимира Путіна та Олександра Лукашенка. 

Також, нещодавно Захід висловив стурбованість щодо можливого прямого нападу Російської Федерації на Україну. Не виключено, що це відбудеться вже взимку. На відповідну заяву відреагували в Кремлі. Прессекретар російського очільника Дмитро Пєсков заявив, що РФ забезпечуватиме власну безпеку

ІА "Вголос": НОВИНИ