Марсохід NASA Perseverance почав буріння поверхні Марса, щоб зібрати зразки гірських порід, які будуть в майбутньому будуть доставлені для вивчення на Землю.

Про це з посиланням на NASA інформує сайт «Третє око».

У п’ятницю космічне агентство США опублікувало зображення невеликого пагорба з дірою в центрі поруч з марсоходом – першого в історії, виритого роботом на Червоній планеті.

“Збір проб почався!” – написав у Твіттері Томас Зурбухен, помічник адміністратора управління наукових місій NASA.

Просвердлення свердловини – це перший етап процесу відбору проб, який, як очікується, займе близько 11 днів, з метою пошуку ознак древнього мікробного життя, які, можливо, збереглися у відкладеннях на дні озера.

Вчені також сподіваються краще зрозуміти геологію Марса.

Місія стартувала з Флориди трохи більше року тому, і 18 лютого Perseverance, розміром з великий сімейний автомобіль, приземлився в кратері Джезеро.

Вчені вважають, що 3,5 мільярда років тому кратер містив глибоке озеро, у якому могло підтримуватися позаземне життя.

НАСА планує місію з доставки близько 30 зразків на Землю в 2030-х роках для аналізу за допомогою інструментів, які набагато складніші від тих, які можуть бути доставлені на Марс в даний час.

Раніше повідомлялося про те, що фахівці NASA виклали у мережу нову оглядову панораму Марса – у високій якості і зі звуками. Знімок зробив марсохід Perseverance.

ІА "Вголос": НОВИНИ