NASA вже визначилося із датою запуску майже голлівудської космічної місії під назвою “Тест переспрямування подвійних астероїдів”. Вона, по суті, може стати реалізацією сюжету фільму “Армагеддон”.

На відміну від фільму, у місії не застосовуватимуть ядерних боєприпасів та не залучатимуть фахівців із буріння нафтових свердловин. Натомість вона стане практичним випробуванням нашої здатності істотно і передбачувано змінити траєкторію руху астероїда, повідомив сайт astronomy.com.

Місія DART, якою керує Координаційне бюро планетарної оборони (!), передбачає відправлення пари супутників до відносно недалекої від Землі пари астероїдів, відомої як Didymos. Це одне велике тіло діаметром приблизно 780 метрів (це власне Дідимос) і 160-метровий «місяць» на його орбіті.

Оскільки місяць більш типовий для того типу, який може загрожувати Землі – астероїди такого розміру нелегко спостерігати, – ми будемо перевіряти можливість перехоплення одного з них, вразивши його ракетою, що рухатиметься зі швидкістю майже 15 000 миль на годину. Це змінить швидкість місяця всього на частку відсотка, але цього досить, щоб його період обертання істотно змінився.

Космічний корабель-компаньйон, названий Light Italian CubeSat for Imagine Asteroids, або LICIACube (тільки що закінчено роботу над ним) буде запущений незадовго до операції і спробує пролетіти повз в момент удару і захопити «шлейф викиду” після удару і, можливо, роздивитися новостворений ударний кратер.

Запуск DART запланований на 23 листопада з Ванденберга в Південній Каліфорнії о 22:20 на борту SpaceX Falcon 9. 

Раніше повідомлялося, що Хмару Оорта наповнюють об'єкти, що прилетіли в Сонячну систему від інших зірок.

ІА "Вголос": НОВИНИ