Інженер та мільярдер Ілон Маск поділився у своєму твіттері подробицями проєкту нейроінтерфейсу Neuralink.

Зокрема дослідник розповів, що встановлення чіпа у мозок буде не складнішим ніж лазерна операція з корекції зору, повідомляє Independent.

Ті, хто погодяться на процедуру, згодом зможуть слухати музику прямо з чіпа, зазначив Маск. Він додав, що чіп допоможе людям контролювати рівень гормонів, а це дасть можливість долати тривогу. Маск натякнув, що Neuralink допоможе позбутися депресії і залежностей шляхом «перепрограмування» частин мозку, що відповідають за їх розвиток.

Раніше Маск вже говорив, що нова технологія допоможе людям з неврологічними захворюваннями, хворобою Паркінсона або Альцгеймера, а також розширить можливості звичайних користувачів. Він має намір розповісти про проєкт докладніше 28 серпня.

Однойменну компанію створили у 2016 році. Наразі було проведено лише одну презентацію з описом технології нейронного інтерфейсу. У липні 2019 року Маск розповів, що чіпи будуть імплантувати в мозок за допомогою «швейного» робота-хірурга, який з'єднає їх за допомогою «нитки» імплантів для зчитування інформації.

Операція з вживлення чіпа відбувається повністю автоматично завдяки роботу

Відповідно до опису технології, до мозку буде підключатися кабель USB-C, який забезпечить «повну пропускну здатність передачі даних». У 2020 році були проведені випробування на тваринах. Експерименти за участю людей в компанії можуть почати лише після отримання дозволу від міністерства охорони здоров'я США.

На сайті Neuralink розмістили 11 вакансій для інженерів-механіків, фахівців з робототехніки і гістології, а також інших напрямків. Сам Маск говорив, що компанії потрібні люди з досвідом роботи над натільними пристроями і смартфонами.

Як повідомляв «Вголос», Ілон Маск відкриває платну онлайн-школу, де будуть навчатися креативному мисленню. Онлайн-навчання розпочнеться вже у вересні 2020 року, і триватиме один навчальний рік. Річна вартість цього курсу складе 7,500 доларів.

ІА "Вголос": НОВИНИ