На Львівщині стартував пілотний проєкт з виявлення коронавірусу у стічних водах. Таке тестування дозволить прогнозувати ситуацію з поширенням вірусу на декілька тижнів вперед.
Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
За даними центру, в Україні захворюваність на COVID-19 визначається за результатами проведених лабораторних досліджень методом ПЛР або швидких тестів у людей, що мають симптоми застуди.
![](/uploads/media/b4/9b/b49bd043d53ae8f13fce05e01ec287bb_w320.jpg)
Натомість багато людей хворіють на COVID-19 у легкій формі або безсимптомно, тому не звертаються по медичну допомогу, сприяючи поширенню інфекції.
Методика виявлення вірусу SARS-CoV-2 в стічних водах відпрацьована на досвіді США та Євросоюзу та запропонована як пілотний проєкт у Львівській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській областях.
Читайте також у «Вголосі»: на Львівщині знайшли останки 26 осіб, яких закатували московити.
ІА "Вголос": НОВИНИ