Львівщина продовжує участь в онлайн навчаннях щодо створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства впроваджених Міністерством соціальної політики України.

Про що повідомляє на офіційній сторінці «Fecebook» Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА.

З 4 жовтня по 8 листопада 2021 року триває другий етап навчання територіальних громад, яким надано субвенцію з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства/та або насильства за ознакою статі.

Другий етап навчань присвячений законодавчим основам та практичним питанням створення притулків, денних центрів, консультативних служб та мобільних бригад соціально-психологічного консультування осіб які постраждали від домашнього насильства.

Нагадуємо, що Львівщина отримала  державну субвенцію на 2021 рік у розмірі 18,5 мільйонів на створення та розвиток мережі протидії домашньому насильству та/або насильства за ознакою статі, про що повідомляє Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА.

Як пов`язані COVID-19  та збільшення випадків домашнього насилля? коментує Дорош Уляна, начальник з питань праці та сімейної політики, Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.

Фото з зі сторінки "Facebook"
Дорош Уляна

«Пандемія коронавірусу вплинула не тільки на фізичних стан людей, а й на психологічний, що безпосередньо відобразилось на соціально-сімейній сфері життя. У 2021 році ми спостерігаємо збільшення кількості випадків домашнього насилля у Львові та львівській області. Якщо брати статистичні дані, щодо звернень у соціальні служби та поліцію у 2020 році та 2021 році, можна побачити у цифрах що звернень стало в рази більше, що пов'язано із самоізоляцією та загальним погіршенням психічного стану людей». - говорить посадовиця.

Попри те, що у порівняні з минулим роком кількість випадків домашнього насильства має тенденцію до зменшення, цифри залишаються вкрай високими.

«У 2020 році до нас звернулось 19033 тисяч осіб щодо випадків домашнього насилля, з них 18 134 тисячі  від жінок. За перше півріччя 2021 року зафіксовано 6117 звернень від громадян, з них 5667  від жінок. Цифри вражаючі,і ми можемо припустити, що чим більше буде випадків захворювань COVID-19 на Львівщині та в Україні в цілому, тим більший буде процент зростання випадків домашнього насилля» -  зауважує Уляна Дорош.

Говорячи про регіональні особливості роботи соціальних служб на Львівщині, посадовиця зауважила особливість жінок закриватись у собі з проблемами. Виносити на публіку факти насилля вони бояться через можливість подальшого суспільного осуду. 

«Вкрай важливо  приділяти увагу і соціальній політиці, адже ця сфера потребує уваги не менше уваги ніж інші, важливий не тільки фізіологічний стан громадян, а й психологічний, особливо враховуючи специфіку менталітету Західної України, де не прийнято »виносити сміття з хати« Саме тому, навчання спеціалізованих служб вкрай необхідні», - наголосила вона.

Нагадаємо, «Вголос» писав про поняття «психологічного насильства» та як діяти, якщо ви стикнулись з ним.