Таку ініціативу висунули на зборах об'єднання ветеранів російсько-української війни «Легіон Свободи». Учасники бойовий дій узгодили шляхи комунікації з цивільним населенням для надання необхідних знань та навичок при виникненні надзвичайних ситуацій. Залучитися ветерани запрошують усіх охочих.

З огляду на перманентну загрозу переходу гібридної російської війни у повномасштабне військове вторгнення, яка нарешті стає очевидною та усвідомлено світовій спільноті та українському суспільству. Відтак, актуальною темою стає не лише військовий вишкіл в рамках територіальної оборони, але й підготовка цивільного населення до умов воєнного стану.  

«Сьогодні кожен українець відчуває, що влада приділяє недостатньо уваги підготовці цивільного населення до надзвичайної ситуації чи війни. Тому наше ветеранське середовище вирішило організовувати навчання з військової та медичної підготовки для мешканців Львівщини», - розповідає Микола Зінько, ветеран батальйону СІЧ, голова Львівської обласної організації ВО «Свобода».

За словами ветерана, саме наявність в Україні великої кількості учасників бойових дій є реальною конкурентною перевагою нашої держави, адже перебуваючи в тилу бійці можуть передати свої знання, здобуті на реальному бойову досвіді. 


«Наше головне завдання, як учасників бойових дій на сході України, які перебувають у резерві – ділитися досвідом з населенням та передавати навички виживання, набуті нами у бойових умовах»,- додає учасник об’єднання «Легіону Свободи».

Наразі ветерани планують заходи для громади Львівщини у форматі вишколів та тренінгів. Їх проводитимуть як безпосередньо у Львові, так і в інших населених пунктах в межах Львівської області та включатимуть:

⁃ вивчення основ техніки поводження зі зброєю;
⁃ базові заняття з тактики;
⁃ основи військової медицини.

Згодом вишколені та підготовлені люди зможуть стати на захист своєї землі та власних домівок.

"Ветеранське об’єднання «Легіон Свободи» запрошує всіх охочих долучатися до таких навчань, адже знання, якими володітимуть наші громадяни - це ще один впевнений крок до нашої спільної перемоги над ворогом", - закликають українські захисники на сторінці об'єднання у Facebook

Залишити заявку на навчання можна за посиланням:
https://forms.gle/2oZrNeV9w41EDzK6A 

Нагадаємо, як повідомляв "Вголос", Львівську територіальну оборону очолив полковник Валерій Курко. 

Читайте також:

Як добровольці тероборони можуть застосовувати персональну зброю: деталі

Нація в режимі онлайн: чи об’єднують соцмережі українців?

Одним із загиблих в результаті наїзду поїзда в Пустомитах був військовий з Львівщини

ІА "Вголос": НОВИНИ