НАТО розглядає довгострокове розміщення бойових груп на зразок тих, що вже існують у країнах Балтії та Польщі, у Чорноморському регіоні, зокрема, у Румунії.

Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив на пресконференції з прем’єром Британії Борисом Джонсоном, повідомляє "Європейська правда".

За словами генсека, Альянс зараз робить багато речей водночас.

«Передусім ми маємо збільшену присутність у східній частині Альянсу: з більшою кількістю військових, бойових груп, літаків, кораблів»,-  заявив Столтенберг.

Він наголосив, що НАТО це оборонний альянс і його мета – збереження миру, запобігання конфлікту і союзники це роблять спільними зусиллями.

«Друге – ми підвищили готовність наших сил, які ми у разі потреби можемо підсилити. І по-третє, зараз ми розглядаємо, де нам слід більш довгострокове розміщення у східній частині Альянсу. Сьогодні ми маємо бойові групи у країнах Балтії й Польщі. Але зараз ми розглядаємо розміщення подібних бойових груп у Чорноморському регіоні, у Румунії» - повідомив генсек НАТО.

До слова, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтримав запрошення України для участі в саміті Північноатлантичного альянсу. Однак, за його словами, необхідно визначити формат.

Нагадаємо, Росія радить своїм дипломатам покинути Україну.

Також, «Вголос» писав, що за словами глави МЗС України Дмитра Кулеби в умовах загрози з боку РФ Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) не може зберігати пасивну позицію і має проявити активність та рішучість у захисті власних принципів.

ІА "Вголос": НОВИНИ