У Харкові внаслідок обстрілу з боку військ рф сьогодні, 25 червня, пошкоджено ядерну підкритичну установку «Джерело нейтронів».

Про це у Telegram повідомила пресслужба Державної інспекції ядерного регулювання України.

«У результаті чергового обстрілу Харкова зі сторони російської федерації 25 червня 2022 року пошкоджень зазнала ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів». За інформацією від експлуатуючої організації Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ), в результаті попереднього огляду майданчика встановлено факт нанесення додаткової шкоди будівлям та інфраструктурі промислового майданчика», - йдеться у повідомленні.

Як додали в Держатомі, персонал продовжує огляд будівель, споруд та обладнання установки задля ідентифікації всіх ушкоджень, але цим роботам перешкоджає постійна небезпека нових обстрілів.

Наразі ядерна установка переведена в глибокий підкритичний стан. Оперативний персонал контролює стан установки, продовжує роботу з усунення наслідків бойових дій та підтримання у працездатному стані обладнання ядерної установки.

Однак ця робота ускладнена, а інколи й неможлива через небезпеку нових обстрілів майданчика. Зовнішнє електропостачання установки відсутнє.

У результаті виміру переносним дозиметром встановлено, що радіаційний фон в експериментальній залі будівлі - в межах норми, зазначили в Держатомі.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ