Марсохід Perseverance надіслав нові знімки Червоної планети після відновлення зв’язку із Землею.

Про це повідомляє Space.com.

Протягом двотижневого періоду, коли Сонце знаходилося між Землею та Марсом, порушуючи зв’язок між планетами, NASA припинило надсилати команди марсоходу Perseverance та мінігелікоптеру Ingenuity. Однак обидва апарати обмінювалися базовими оновленнями стану системи приблизно раз на тиждень. Ці дані були передані на Землю після відновлення зв'язку із Землею.

Отже, шестиколісний робот прокинувся і відновив дослідження кратера Єзеро, діри в землі завширшки 45 кілометрів, у якій мільярди років тому були озеро і дельта річки.

«Я повернувся до роботи, припаркувався між цими двома прекрасними нагромадженнями. Я зробив кілька знімків, вивчав погоду, хімічні експерименти, а також отримав оновлення програмного забезпечення», - повідомили члени команди місії в обліковому записі Perseverance у Твіттері.

Марсохід Perseverance зробив цей знімок околиць на дні кратера Єзеро 22 жовтня 2021 року.

У цей пост було включено дві чудові недавні фотографії місцевості, яку перетинає Персеверанс. З моменту пробудження марсохід зробив ще багато знімків і ви можете знайти їх тут.

Як повідомлялося, марсохід Perseverance доставлений на Червону планету разом із гелікоптером Ingenuity у рамках дослідницької місії Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) 18 лютого цього року, після майже 7 місяців польоту.

Perseverance має зібрати на Марсі зразки породи, які на Землю вивезе спеціальна спільна місія Європейської космічної агенції (ЄКА) та NASA. Її планують відправити до Марса не раніше 2026 року.

Раніше ми повідомляли, що марсохід Perseverance у рамках дослідницької місії Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) на Марсі розпочав пошук ознак давнього життя на Червоній планеті.

ІА "Вголос": НОВИНИ