Шахтарі державного підприємства «Львіввугілля» планують пікетувати будівлю Офісу Президента і перекривати дороги міжнародного значення. Гірники уже п'ять місяців не отримують зарплату.

Про це  повідомив голова профспілки гірників Михайло Волинець на своїй сторінці в Facebook.

Так, гірники оприлюднили заяву, у якій попередили, що якщо до 18:00 15 серпня вони не отримають свої чесно зароблені гроші, то будуть готові до більш радикальних дій. Зокрема, збираються пікетувати Офіс президента, а також перекрити дороги міжнародного значення та влаштувати акції протесту в столиці.

Як відомо, гірники з березня 2021 року не отримували грошей.

Утім, згодом Михайло Волинец заявив, що за повідомленням Міненерго, в понеділок, 16 серпня на зарплатні картки шахтарів буде перераховано 653 млн грн за рахунок перерозподілу бюджетних коштів на вересень.

Нагадаємо, що на початку серпня працівники «Львіввугілля» уже протестували біля стін ЛОДА. Шахтарям заборгували 228 млн гривень. Також на акцію протесту виходили дружини та діти шахтарів.

Водночас голова Львівської ОДА Максим Козицький на своїй сторінці в Facebook опублікував інформацію про те, що питання виплати заробітних плат шахтарям Львівщини вдалось розв'язати принаймні частково. 

"10 серпня Міністерство енергетики України звернулося з листом до Міністерство фінансів України, щоб спрямувати у серпні 653 млн гривень на виплату зарплат шахтарям. Найбільше грошей, а саме - понад третину цієї суми, Міненерго скеровує для нашої області. За ці кошти має бути покрито заборгованість за квітень-червень 2021 року для ДП «Львіввугілля»", - повідомив очільник області. 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ