У 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Її здійснить спільно з американськими партнерами британська компанія Spacebit.

Під час місії на поверхню супутника доставлять техніку, яка проводитиме наукові дослідження. Про це заявив засновник компанії Spacebit Павло Танасюк, пише «Укрінформ».

На пресконференції Танасюк наголосив, що українська місія на Місяць – це дуже важлива подія. Для її здійснення компанія та партнери викладуть 1,5 млн доларів.

На Місяць доставлять радіаційні сенсори та камери, які виготовлять українські інженери. Техніку тестуватимуть спільно з підприємствами ТитанЕра, Екотест, конструкторським бюро «Південні» та науково-виробничим підприємством «Меридіа».

Місія дозволить нашій державі приєднатися до клубу привілейованих країн, які доставили на супутник вантаж. Раніше це вдавалося лише Сполученим Штатам Америки, Китаю та РФ. Танасюк переконаний, що вдасться відновити роль України як космічної держави на міжнародній арені.

Як писав «Вголос», СБУ викрила терориста, який планував підірвати автомобіль із провідним військовим спеціалістом.

Нагадаємо, сьогодні Україна виборола «золото», «срібло» та «бронзу» на Паралімпійських іграх у Токіо. Загалом в активі нашої національної команди 16 «золотих», 31 «срібна» та 19 «бронзових» медалей.

ІА "Вголос": НОВИНИ