Представники Львівської ОДА, громадськості, активісти у вівторок, 28 грудня, провели роз’яснювальну роботу серед власників, адміністративного персоналу, працівників закладів Сихівського району міста Львова.

Як інформує пресслужба ЛОДА, листівки «На Львівщині встановлено мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту» та наліпки «Територія вільна від російськомовного культурного продукту» отримали працівники перукарень, ресторанів, кафе, дитячих центрів, МАФів.

Основна ціль рейдів – застерегти власників закладів, де бувають мешканці та гості міста, від використання російськомовної культурної продукції, зокрема музики.

«Завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі ми доносимо до суб’єктів господарювання інформацію про те, що рішенням Львівської обласної ради встановлено Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. На виконання цього рішення розпорядженням голови ЛОДА створена Міжвідомча робоча група, яка й інспектує заклади. Ми напрацювали механізм проведення такої роз’яснювальної роботи. Надалі ми плануємо розширювати діяльність групи, зокрема це виїзди у райони області», - розповів заступник директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Юрій Горун.

Це вже друга інспекція Міжвідомчої групи. Як і минулого разу вони обстежили майже пів сотні закладів громадського обслуговування. Співробітники більшості закладів з розумінням поставилися до цієї ініціативи.

«За російськомовним культурним продуктом, як за ширмою, насправді ховається російська інформаційна пропаганда, яка вкраплюється в український інформаційний простір. Разом з тим, поширення російськомовного культурного продукту створює сприятливе середовище для того, щоб був усунений україномовний культурний продукт», - розповів член Міжвідомчої робочої групи,  громадський активіст Юрій Дадак.

Як зазначив учасник російсько-української війни Антон Петрівський, в тих закладах, де вони були, позитивно ставляться до такої ініціативи, в частині закладів запевняють, що взагалі не крутять російськомовної музики, інші – обіцяють, що дотримуватимуться Мораторію.

"Російська музика є частиною «русского міра» проти якого ми боремось»,-  зазначив він.

Нагадаємо, що Рішення N°745 Львівської обласної ради про введення Мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту затвердили у вересні 2018 року.

Документ прийняли з метою захисту українського інформаційного простору після численних звернень патріотичних та ветеранських громадських організацій.

До слова, депутат ЛМР Ігор Шолтис вважає, що мораторій на використання російськомовного культурного продукту на Львівщині «прописаний не до кінця».

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ