Рада нацбезпеки та оборони ухвалила рішення щодо примусового вилучення об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів.

Про це йдеться в документах до законопроєкту №7371 щодо затвердження указу президента про введення цього рішення РНБО в дію.

Згідно з рішенням РНБО від 11 травня, що додається, ухвалено примусово вилучити в Україні об'єкти права власності Російської Федерації та її резидентів, а саме: 

  • корпоративні права (99,78%) ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» («Промінвестбанк»), що належать Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ» («Внєшекономбанк»);
  • корпоративні права (100%) АТ «Міжнародний Резервний банк», що належать публічному акціонерному товариству «Сбербанк Росії». 

Окрім корпоративних прав, Україна примусово вилучить фінансові активи, тобто право вимоги боргу:

  • «ВЕБ.РФ» до ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» («Промінвестбанк»);
  • «Сбербанку» до «Міжнародний Резервний банк» і обох «дочок» російських банків до юридичних осіб.

Відповідний законопроект «Про затвердження Указу Президента України »Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 травня 2022 року «Про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» визначено президентом.

Також вилучаються фінансові активи. Для «МРБ» - всі кошти крім 3 млрд грн, які спрямують на задоволення потреб вкладників. Крім цього, Україна вилучає у «МРБ» право вимоги боргу Донецької залізниці на суму близько 4,9 млрд гривень. Націоналізується 517 млн гривень боргу «Електроважмашу», борг державної компанії «Артем» на суму 205 млн гривень, борг підприємства «Зоря»-«Машпроект» у 2,3 млрд гривень. 

Після публікації указу президента на його виконання у Кабінету міністрів та Фонду гарантування вкладів за участі Нацбанку є 10 днів.

Нагадаємо, аби не перешкоджати гуманітарній допомозі, українці, які привозять авто з-за кордону для власних потреб, проходитимуть процедуру розмитнення на митному пункті пропуску Грушів-Будомєж. А перевізникам гуманітарних вантажів радять мати при собі спеціальний сертифікат.

ІА "Вголос": НОВИНИ