Міністерство охорони здоров'я України підписало меморандум про співпрацю з поліцією й опублікувало статистику нападів на медичних працівників, що сталися впродовж 2013-2017 років.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

Як зазначається, упродовж 2013-2017 років в Україні було зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя та здоров’я медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків. Троє медиків померли.

За минулий рік зафіксовано 152 таких випадки. У відомстві зазначають, що насправді при легких тілесних ушкодженнях медики дуже часто не звертаються до правоохоронних органів, тому фактично цей число значно більше.

Таким чином МОЗ підписало Меморандум про співпрацю з Національною поліцією України, щоб «забезпечити захист медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків». За інформацією відомства, в його межах шукатимуть, зокрема, можливість впровадження супроводу лікарів поліцейськими під час «потенційно небезпечних викликів».

«За проханням медика поліцейський буде супроводжувати його на потенційно небезпечний виклик, щоби забезпечити безпечні умови надання медичної допомоги пацієнту та усунути загрози для життя та здоров’я медпрацівника», — зазначили у відомстві.

ІА "Вголос": НОВИНИ