Про це повідомив у інтерв'ю «Укрінформу» віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«В Україні із 24 мільйонів працездатного населення тільки 8 мільйонів – чоловіки, 16 мільйонів – жінки, з яких лише 8 мільйонів працюють. Решта зайняті домашнім господарством», – сказав Зубко.

У зв'язку з цим, він закликав громади «активніше будувати дитячі садки і звільняти жінку від сидіння у декретній відпустці, якщо вона прагне реалізувати себе ще й в іншому напрямку».

Зокрема, за словами урядовця, влада розглядає можливість створювати у великих містах дитячі садочки на перших поверхах багатоповерхівок.

«Ми наразі відпрацьовуємо можливість створення дитячих садків на перших поверхах багатоповерхівок. І закріпити це на рівні стандарту», – сказав Зубко.

Водночас, зазначив він, важливим є питання фінансування дитсадків. У різних містах з бюджету на одну дитину на рік витрачається від 27 тисяч до 50 тисяч гривень. Проте, якщо місцева влада не може забезпечити необхідну кількість місць у дитсадках, то, на думку віце-прем'єр-міністра, доцільно запропонувати батькам кошти за перебування дитини у приватному садку.

«По-перше, це мотивуватиме появу приватних садочків. І, по-друге, на це не потрібно витрачати 60-80 млн гривень з місцевого бюджету, аби побудувати садочок на 200 місць», – наголосив він.

При цьому Зубко підкреслив, що загроза втрати людського потенціалу, від'їзд людей за кордон є найбільшою проблемою України на сьогодні. Аби утримати українців від виїзду за кордон, потрібно не лише підвищувати зарплати і пенсії, а й створювати якісну інфраструктуру.

«Постійно пояснюю (владі) на місцях, що треба не чекати, а щось робити. Люди сплатили податки і за ці кошти хочуть отримати дороги, дитсадки, школи, музеї, театри, спортивні майданчики», – сказав віце-прем'єр-міністр.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ