Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 22 лютого, підписав указ про призов резервістів в особливий період.

Таким чином, зі сьогоднішнього дня в нашій державі розпочався призов, який триватиме один рік.

Хто такі резервісти оперативного резерву

Резервісти оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності.

Згідно з наказом Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України «Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період», призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Туди входять офіцери, рядові та сержантський склад.

Як повідомили у ЗСУ, резервісти проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві.

Тобто, якщо під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово-облікову спеціальність.

Варто зазначити, що під час служби за резервістом буде зберігатись його робоче місце та заробітна плата.

Так, резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК. Якщо резервіст не може бути призваним через певні обставини, то йому необхідно особисто надати документи, що це підтверджують. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

ІА "Вголос": НОВИНИ