Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні прийняв рішення продовжити режим адаптивного карантину в Україні. Так, він діятиме до 31 березня 2022-го року.

Про це повідомив сьогодні, 15 грудня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Уряд продовжить адаптивний карантин до 31 березня 2022 року. Тобто, протягом першого кварталу наступного року ми продовжимо карантин. Щонайменше. Це означає, що всі правила доступу до публічних місць з COVID-сертифікатами, щодо носіння масок, щодо дистанції — залишається в силі”, — сказав Шмигаль.

Нагадуємо, 6 грудня в Україні почали діяти посилені карантинні обмеження для областей у «жовтій» зоні карантину.

Як зазначається, відповідне рішення було прийняте Кабміном ще 24 листопада. Від завтра у «жовтій зоні» для працівників та відвідувачів закладів потрібний COVID-сертифікат або негативний тест на коронавірус. Дія документів про вакцинацію буде скорочена.

Крім того, COVID-сертифікат будуть перевіряти більш ретельно. Зараз їх перевіряють візуально, при вході у заклад - тепер працівники закладів повинні зчитувати QR-код документа відвідувача смартфоном, через застосунок «Дія». За неналежну перевірку власника закладу можуть оштрафувати від 34 до 170 тис. грн.

Також буде змінено термін дії «жовтого» сертифікату, який підтверджував проведення щонайменше одного щеплення від коронавірусу. Тепер термін становитиме 30 днів, раніше був чинний 120 днів.

Люди, які не мають принаймні одного щеплення від COVID-19 або не мають негативного тесту чи сертифікату про одужання, у «жовтій» зоні не можуть:

  • брати участь у проведенні будь-яких масових заходів;
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • користуватися послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування.

Разом з тим, відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні залишаються без обмежень, але обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил: носіння маски та дотримання дистанції.

ІА "Вголос": НОВИНИ