Війна, яку росія розв’язала проти України, вступає у критичну стадію, і союзники по НАТО готові надати Києву всю необхідну допомогу для протидії ймовірному черговому наступу загарбників.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ, пише Укрінформ.

«Ми зараз перебуваємо у критичній стадії війни. Ми бачили, що росія переміщує війська з Півночі для посилення, забезпечення та переозброєння і подальшого направлення на Схід, де ми очікуємо небезпечного наступу. Метою президента путіна є спроба установити контроль над усім Донбасом та пробити сухопутний коридор до Криму. Немає жодних ознак, що президент путін полишив свої амбіції щодо встановлення контролю над усією Україною або відмовився від наміру переписати міжнародний порядок», - сказав очільник Альянсу.

Столтенберг зауважив, що у міністерській зустрічі НАТО візьме участь глава МЗС України Дмитро Кулеба, і це буде доброю нагодою отримати інформацію про ситуацію в Україні та потреби ЗСУ.

«До нас приєднається міністр Кулеба. Важливо, що ми отримаємо таку можливість прямого контакту з ним, щоб обговорити разом можливий шлях вперед. До нас також приєднаються інші партнери – міністри закордонних справ Грузії, Фінляндії, Швеції, Європейського Союзу, а також наші партнери з Тихоокеанського регіону - з Австралії, Нової Зеландії, Японії та Південної Кореї», - сказав Столтенберг.

Як відомо, сьогодні міністри НАТО обговорять нову Стратегічну концепцію Альянсу, яка враховуватиме нові безпекові реалії, включаючи наслідки агресивних дій росії, перерозподіл глобального балансу сил та посилення Китаю. 

Столтенберг окремо наголосив, що масові вбивства мирного населення в Бучі та інших українських містах, що були окуповані російськими загарбниками, виявили природу цієї війни та самого путінського режиму.

«Вбивство цивільних людей є воєнним злочином. Союзники по НАТО підтримують міжнародні зусилля із встановлення всіх фактів та ретельного розслідування, яке має забезпечити покарання всіх нападників», - підкреслив генеральний секретар НАТО.

Нагадаємо, «Вголос» писав, що документи росгвардії, які ГУР виявило на території Київської області, свідчать, що росіяни на захоплених територіях планували вбивати мирних українців.

ІА "Вголос": НОВИНИ