Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в екстреному зверненні заявив, що «діятиме максимально жорстко» через протести в країні.

В етері казахського телеканалу Хабар 24, він також заявив, що від сьогодні очолюватиме Раду безпеки країни, яку до цього очолював перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

«Як глава держави і з сьогоднішнього дня голова Ради безпеки маю намір діяти максимально жорстко», - сказав він.

За його словами, серед правоохоронців «є вбиті та поранені», а вжиті владою до цього заходи були недостатні.

Токаєв вважає, що за протестами криється «ретельно продуманий план дій змовників, мотивованих фінансово».

Він запевнив, що залишатиметься у столиці, «хоч би що було». Токаєв також пообіцяв виступити незабаром «із новими пропозиціями щодо політичної трансформації Казахстану».

ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ У КАЗАХСТАНІ

Як «Вголос» повідомляв, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися у Жанаозені Мангістауської області.

Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

В Алмати, у зв'язку із загостренням ситуації, до 19 січня запроваджено надзвичайний стан. Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд країни.

Відомо, що внаслідок заворушень до лікувальних закладів Алмати з різними травмами звернулися 190 осіб.

5 січня в Алмати протестувальники вирішили взяти штурмом будівлю мерії й прорвалися всередину, почалася пожежа. Частина протестувальників спробувала прорватися до сусідньої будівлі, де до перенесення столиці була резиденція президента. З будівлі також видно клуби диму.

Пізніше, у казахському місті Алмати приземлився російський військовий літак Іл-76.

ІА "Вголос": НОВИНИ