Призерка Олімпіади в Токіо, 19-річна стрибунка у висоту Ярослава Магучіх заявила 12 серпня після прибуття в Україну, що фотографуванням із російською спортсменкою Марією Ласіцкене не висловлювала «жодної політичної позиції».

Про це інформує Радіо Свобода.

«Я представляю Україну на міжнародних змаганнях з 2017 року. Пишаюся тим, що підіймаю український прапор та виконую наш гімн. Я готувалася до Олімпіади, і ця медаль для мене дуже важлива. Ці змагання були складні фізично та емоційно… На те є причини. Після змагань ми всі традиційно привітали одна одну, і в цьому не було ніякої політичної позиції», – сказала спортсменка в аеропорту «Бориспіль».

За словами Ярослави, вона усвідомлює, що між Україною та Росією триває війна.

«Ми просто привіталися за олімпійською традицією. Я дуже шаную воїнів, які тримають оборону на фронті, щоб ми, спортсмени, могли виступати на міжнародній арені», – сказала Ярослава Магучіх.

Раніше повідомлялося, що 28-річна російська спортсменка Марія Ласіцкене, з якою обнімалася українська спортсменка, перемогла в секторі для стрибків у висоту в Токіо, є лояльною до чинної влади громадянкою своєї країни. Вона є капітаном Збройних сил Росії, а в 2018 році була довіреною особою Володимира Путіна на виборах президента Росії.

Нагадаємо, що бронзовий призер Олімпіади, львівський каратист Станіслав Горуна у своєму Facebook, захищаючи вчинок Магучіх, повторив дивовижно безглузду «мантру» про «спорт поза політикою». Його слова викликали чималий ажіотаж і критику в коментарях у соцмережах.

Водночас за словами міського голови Львова Андрія Садового, троє львів’ян, які вибороли медалі на літніх Олімпійських іграх в Токіо, отримають від мерії квартири у подарунок.

Активіст і ветеран російсько-української війни Антон Петрівський назвав це “блюзнірством”, наголосивши на тому, що каратист Станіслав Горуна 2015-го та 2016-го років неодноразово відвідував Росію із семінарами. Детальніше про це у матеріалі «Вголос»

Варто зазначити, що 2020-го року спортсмена Горуну обрали депутатом Львівської районної ради від партії «Самопоміч». 

ІА "Вголос": НОВИНИ