Більшість із запущених 3 лютого 49 інтернет-супутників Starlink незабаром зійдуть або вже зійшли з низької навколоземної орбіти та згорять, оскільки наступного після запуску дня сталася невелика геомагнітна буря, що вплинула на процедуру виведення апаратів на вищу орбіту.

Про це повідомила пресслужба SpaceX.

Як пояснили в компанії бізнесмена Ілона Маска, який вибудовує супутникову мережу з тисяч супутників для забезпечення земної кулі інтернетом у важкодоступних місцях і не тільки, такі магнітні збурення «викликають нагрівання атмосфери та збільшення її щільності» на висотах, де відбувається початкове розгортання супутників.

«Фактично бортовий GPS вирішив, що швидкість нарощування та сила шторму призвели до того, що атмосферне гальмування зросло на 50% у порівнянні з попередніми запусками», – зазначили у SpaceX. Команда перевела супутники в безпечний режим, у якому вони летять рубом – «як аркуш паперу», – для мінімізації опору атмосфери на висоті близько 210 км.

У компанії пояснили, що спеціально запускають Starlink на початкову низьку орбіту, щоб у разі збоїв одразу після запуску їх можна було оперативно утилізувати. Як показала ситуація минулого тижня, така методика вразлива перед сонячними штормами.

Вони виникають, коли після спалахів/викидів на нашій зірці сонячний вітер породжує збурення у магнітосфері Землі. Через це верхні шари атмосфери можуть нагріватися, що спричиняє збільшення їхньої щільності, достатнє для впливу на рух супутників на вказаних вище висотах. Корональний викид стався 30 січня.

Попередній аналіз станом на 8 лютого показав, зазначили у SpaceX, що підвищене гальмування «завадило супутникам вийти з безпечного режиму, щоб розпочати маневри щодо підвищення орбіти, і до 40 апаратів повторно увійдуть або вже увійшли до атмосфери Землі».

SpaceX підкреслила, що апарати, що згорають, «не становлять небезпеки зіткнення з іншими супутниками» і, з огляду на їхню конструкцію, практично повністю руйнуються перед входом в атмосферу.

Раніше Пекін звинуватив Сполучені Штати в безвідповідальній і небезпечній поведінці в космосі через дві «близькі зустрічі» між китайською космічною станцією та супутниками, якими керує SpaceX Ілона Маска.

ІА "Вголос": НОВИНИ