Після розпаду Радянського Союзу Британія, Росія та Сполучені Штати Америки підписали урочисту угоду з Україною. В обмін на відмову від третього за величиною ядерного арсеналу у світі вона отримала гарантії безпеки та поваги до її незалежності.

Україна дотрималась свого слова. Тепер наш час дотриматись свого, пише лідер британської опозиційної Лейбористської партії сер Кір Стармер для The Telegrap. Про це інформує Liga.net.

Варто зазначити, що партія лейбористів є другою за величиною в країні. 202 депутати у палаті громад, тоді як у правлячої партії консерваторів (прем'єр Борис Джонсон) – 365 депутатів.

Переклад статті Стармера

"Україна дотрималася свого слова. А Володимир Путін – ні. Росія окупувала Крим, підтримала сепаратистів на Донбасі та зараз розташувала понад 100 000 військових поблизу українського кордону. Не треба забувати і про неодноразові акти агресії, провокації та втручання у внутрішні справи.

Для західних політиків недостатньо говорити про важливість наших цінностей. Коли їх випробовують на міцність, ми повинні підтримати наших союзників. Лейбористи не тільки розуміють, яку загрозу становить путінська Росія, ми також рішуче підтримуємо український суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. Цього тижня я пояснив це послу України у Великій Британії.

Ситуація на українському кордоні є спробою Путіна відновити російський силовий вплив і відновити панування над частиною Європи. І це є прямою загрозою антиімперіалістичному принципу, що суверенні нації вільні обирати собі союзників та свій спосіб життя. 

Саме тому дуже важливо, щоб всі партії у Вестмінстері були єдині у протистоянні російській агресії. Я критично ставився до хаосу, який зараз відбувається у нашому уряді. Втім, я маю похвалити роботу міністра оборони Бена Воллеса з цього приводу. Він наполегливо працював, щоб об’єднати людей, написав зрозумілий текст про аморальну природу російської агресії та зробив все, щоб Велика Британія і далі підтримувати здатність України захищатися.

Двосторонні заходи важливі, але ми серйозно налаштовані дати відсіч російській агресії, на міжнародному рівні нам потрібен спільний підхід. Я вважаю, що тут уряд має активізуватися та вести нас вперед. Розбіжності всередині НАТО підбадьорили Путіна. Занадто довго опосередкованим меседжем Москві було те, що Путін може робити все що йому заманеться, а Захід нічого не зробить у відповідь.

Ми повинні й надалі шукати дипломатичних шляхів для відвернення конфлікту. Утім, ми не можемо загравати з вимогами Росії, щоб Україна відмовилася від свого бажання коли-небудь доєднатися до НАТО та ЄС. Ніхто не говорить про втягування британських чи союзницьких військ у війну. Та ми повинні співпрацювати із союзниками, використовувати наші спільні ресурси, включно із санкціями, щоб продемонструвати Росії: її дії матимуть наслідки.

Ми повинні стояти разом із нашими українськими союзниками та відстоювати їхнє право на незалежність.

Для Британії та наших союзників це означатиме ухвалення складних рішень. Необхідно розв'язати проблему надмірної залежності Європи від постачання російських енергоносіїв. Навіть тут, у Великій Британії, нам не вдалося позбавити наші економічні та політичні системи грошей, які використовувалися для фінансування та підтримки режиму Путіна. Ми не можемо залишатися світовою «ріллею» для злочинних грошей.

По-перше, ми повинні підняти завісу та побачити, хто реально володіє активами у Великій Британії і як вони використовуються. Для цього необхідний закон про реєстрацію закордонних організацій. По-друге, потрібна реформа Реєстраційної палати Великої Британії. Немає жодних підстав для того, щоб власність приховувалась від громадськості за низкою фіктивних компаній.

По-третє, уряд повинен діяти відповідно до рекомендацій, викладених у звіті Комітету з розвідки та безпеки щодо Росії. Це означає усунення недоліків у незрозумілому режимі контролю за капіталами та в реєстрі членів Палати лордів або Палати громад, які входять до складу правління закордонних компаній.

По-четверте, ми повинні забезпечити, щоб законопроєкт про вибори, який проходить через парламент, вимагав, щоб пожертвування для партій були прозорими, а гроші для цих пожертв – отримані законним шляхом.

Щоб підсилити все це, лейбористи оголосили про створення робочої групи з протидії незаконним фінансам з метою зробити Велику Британію місцем, де відмивати гроші буде найважче у світі. 

Лейбористи пишаються своїм інтернаціоналізмом. Ми пишаємося своєю роллю у створенні НАТО. Щоб продовжувати захищати наші цінності та нашу безпеку, ми повинні бути непохитними у своїй позиції щодо російської агресії. Ми повинні стояти разом із нашими українськими союзниками та відстоювати їхнє право на незалежність. І ми повинні навести лад у власному домі, відігравши свою роль у звільненні Заходу від його залежності від грошей, які награбувала російська клептократія".

Як писав «Вголос», Лукашенко хоче стягнути «цілий контингент» військ на кордон з Україною. Самопроголошений президент Білорусі заявив, що це його відповідь на те, що до кордону нібито почали стягувати українські війська.

Також ми повідомляли, що на тлі чуток про вторгнення до України російський фондовий ринок демонструє рекордне падіння.

ІА "Вголос": НОВИНИ