У тексті підозри про державну зраду, яку адресували лідеру «Європейської солідарності» Петру Порошенку, є неточності та помилка.

На одну з них вказав політолог Віктор Таран.

Він зазначив, що у документі не вірно вказана дата.

Зокрема йдеться, що 03.11.2021 президентом України Петром Порошенком було скликано засідання РНБО. Петро Олексійович аж ніяк не міг скликати засідання РНБО у листопаді 2021 як президент, адже у цей час головою держави вже був Володимир Зеленський.

«Ні, це не фейк. Це реальна цитата з підозри Порошенку. Подібних «перлів» у підозрі – десятки, перечитуючи документ, стає зрозуміло, чому Венедиктова «технічно» сплигнула у відпустку, відмовляючись підписувати цей «шедевр здорового глузду» на відміну від свого заступника Симоненко. Вона не має жодного бажання після падіння влади Зеленського ходити на допити та пояснювати, чому перевищила повноваження», – написав Таран у Facebook.

Політолог також вважає, що Офісу президента слід приготуватися до реакції світової громадськості на подібні заяви.

«Ну і звісно найближчим часом Офісу треба чекати «міжнародної реакції» і за дивну підозру, і за провалений законопроєкт про СБУ, і за те що вчора руками Окружного суду знесли конкурс на обрання Прокурора САП і це точно будуть не аплодисменти…», – наголосив Таран.

На помилку вказала й народна депутатка Ірина Геращенко. І поцікавилася, чим був зайнятий президент Зеленський у той час, коли Порошенко скликав РНБО.

«Починається цей шедевр главою про створення ООН! А закінчується абзацом, що всесильний Порошенко в грудні 2021 року зібрав… РНБО! В мене одне питання: а що в цей час робив Зеленський? В Горлівці знову давав концерти? Як в 2014? Зеленський, який разом зі своєю командою не додумався вчасно закупити для країни необхідну кількість вугілля, звинувачує Порошенка в тому, що той в люті морози 2014-2015 року не заморозив країну...», – обурилася Геращенко у Facebook.

Нагадаємо, вчора, 20 грудня, ДБР оголосило підозру колишньому президенту України та лідеру партії «Європейська солідарність» Петру Порошенку.

Згодом, з'явилась інформація, що Порошенко підозрюється у вчинені державної зради та в сприянні діяльності терористичних організацій.

ІА "Вголос": НОВИНИ